PEČENÍ CHLEBA V PŘÍSTAVU 18600 JIŽ TUTO SOBOTU !

WORKSHOP PEČENÍ KVÁSKOVÉHO CHLEBA V PŘÍSTAVU 186 00

Již tuto sobotu 25.6.2016, od 10:00 se koná v karlínském Přístavu 18600 letošní první workshop společného pečení domácího kváskového chleba.

Na workshop doporučujeme registraci přes e-mail chleba@prazelenina.cz, ale vítáme každého, přijít můžete i bez registrace. Cena: 150,- Kč/ 1 bochník, děti do 15 let zdarma /přijímáme dvojice i celé rodiny, v tomto případě je cena stejná/. V ceně je zahrnuta mouka, kvásek, pomůcky na workshop /ošatka, mísa aj/.

Jak to všechno probíhá? V sobotu v 10:00 sejdeme v karlínském Přístavu 18600 a společně uhněteme bochníky. Vemte si čistou utěrku, nic jiného nepotřebujete.

První část workshopu potrvá od 10:00 do 12:00. Během kynutí (12:00 – 16:00) můžete plout přívozem do Holešovic, občerstvit se v baru, zajít si na oběd či na nákup, odpočívat….. Druhá část workshopu začíná v 16:00, kdy se opět sejdeme a společně dáme bochníky do pece.….

Stavba pece a workshopy sousedského pečení (nejen chleba) vznikly jakou součást doprovodného programu k výstavě Mody demokracie v koprodukci s Centrem současného umění DOX v roce 2014. Následně se pec z DOXu přemístila na Prazeleninu, kde se workshopy konaly po dobu roku 2015 a od roku 2016 je komunitní pec na chleba umístěna v Přístavu 186 00. Za tu dobu jsme si u společného pečení užili spoustu legrace, přijdte to zkusit, stanou se z vás pekaři, uvidíte!

Tým projektu stavby pece a workshopů pečení chleba: Matěj Petránek, Petr Štěpánek, Luděk Dolejší, Marcela Straková za velkého přispění Lenky Svobodové, Roberta Buchnera, Romana Zvářiče, Lukáše Lipperta a členů Prazeleniny.  Projekt stavby pece partnersky podpořili TGB Metrostav a Pražské malty, díky!peceni

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je matej. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>